Haber

Kadınlarla birlikte Anıtkabir’i ziyaret eden Akşener, Ata’nın huzurunda asker selamı verdi.

UYGUN Parti Genel Başkanı Akşener, beraberinde kadın ve partililerden oluşan bir heyet ile Aslanlı Yolu boyunca yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine geldi. Akşener’in mozoleye çiçek bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşu sırasında Akşener’in asker selamı vermesi dikkat çekti.

Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Akşener, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayarak şunları yazdı: “Sevgili Atatürk, kurtuluş yolunda Türk milletine en büyük armağanınız olan Cumhuriyetimizin 100. yılında bir kez daha huzurlarınızdayız. Medeniyet.Birçok zor şartlar ve imkansızlıklar ile karşılaştık.Bizler Türkiye’de Cumhuriyetimizin bize sunduğu fırsat eşitliği ile bu günlere gelen köy kızlarıyız.Tarihin her döneminde olduğu gibi bizler de vazgeçmeyen Türk kadınlarıyız. kalk, yıkılma ve emeklerinden asla vazgeçme… Cumhuriyetimizin bizler için ne büyük bir nimet olduğunun da bilincindeyiz.

“BU ÜLKE KADINI GÖRMEZ OLMAZ”

İstiklalimizin ve istikbalimizin yılmaz savunucuları olan biz hanımlar, genç yaşta içip içip içtiğimiz andan itibaren vefamızla medeniyet yolundaki kutlu yürüyüşümüze devam ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki, 1934’te kadınlara seçme ve seçilme hakkını batılı ülkelerden önce verebilen bu Cumhuriyet, 2023’te bunun hatırasıyla yetinemez. kadınlar yeni yüzyılında kadınları görmezden gelemezler.

“TARİHİ BİRLİKTE YAZACAĞIZ”

Çünkü Türk kadını güçlüyse Türkiye de güçlü olur. Bu bilinç ve inançla, Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında vatanımız ve milletimiz için durmaksızın çalışacağımızı, çocuklarımızın geleceği için yılmaz bir gayret göstereceğimizi, kadınlarla birlikte tarih yazacağımızı bir kez daha söylüyoruz. Yüce Türk milleti için verdiğiniz mücadele ve biz Türk kadınlarına açtığınız yol için sizleri bir kez daha minnetle selamlıyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhun şad olsun.”

Akşener’in ziyaretinden fotoğraflar;

habersaphane.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu