Yaşam

ABD Senatosunda TikTok Yasağı Talep Edildi

ABD, özellikle Çin’e ve Çin’den hemen hemen her türlü teknoloji hızla geliyor. karamsar bir yaklaşımla tanınan birkaç ülkeden biri. Geçtiğimiz aylarda ABD’de devlet çalışanları tarafından TikTok kullanımı yasakbunun bir örneğidir.

Elbette ABD Senatosu, TikTok’un ülke çapında yasaklanması gerektiğini her zaman gündemde tutuyor. ABD Senatosu bugün İstihbarat Komitesi üyelerinden biri ise TikTok’un Çin’in teknolojik bir silah olduğu iddiasıyla çalkalandı.

Google ve Apple’a davet edildi

Senato İstihbarat Komitesinde de önemli roller oynayan bir Colorado senatörü. Michael Bennet, bugün Senato’ya yazdığı açık mektupta TikTok, Çin Komünist Partisi tarafından finanse edilen potansiyel bir silahtır. ve Çin merkezli hiçbir uygulamanın ABD nüfusunun yaklaşık üçte biri hakkında veri toplamaması ve onları manipüle edebilecek içerik sunmaması. Senatör Bennet mektubunda iddialarını destekleyecek herhangi bir kanıt sunmamasına rağmen.Yaptığı açıklama tüm ABD’de dikkatleri üzerine çekti.

Senatör ayrıca TikTok’u Google ve Apple’a davet etti. uygulama mağazalarından kaldırmalılar bunun hem ulusal hem de küresel bir güvenlik sorunu olduğunu belirtti. Forbes’a açıklama yapan Bennet, bunu tespit etmenin Senato’nun görevi olduğunu ve senatörlerin hassas davranacağını düşündüğü için doğrudan Google ve Apple ile iletişime geçmek yerine mektubu Senato’ya ilettiğini belirtti.

Senato’da büyük söz söyleyen Cumhuriyetçi (ABD’nin sağcı partisi) parti senatörleri Bennet’e destek verirken, daha sonra Senatör Micheal Bennet’e destek verdi. Konuyla ilgili ne sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaptı ne de mektubun tam metnini basına sundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu