Haber

“Kayıp çocukların hastanelerde olduğunu varsayıyoruz” dedi! Bakan Yanık’a canlı yayında tepkili sözleri soruldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, TBMM’de yapılan AK Parti kümelenme toplantısı öncesi deprem bölgesinde refakatçisi bulunamayan çocuklarla ilgili açıklama yaptı.

“SAĞLIK KURULUŞLARINDA OLDUĞUNU VARSAYIYORUZ”

Bakan Yanık, başvuru ve bildirimleri, sağlık kurumlarındaki çocukları, sosyal medya taramalarından ulaşabildikleri bilgileri kaydettiklerini belirterek, “Burada çocuklarımıza ulaşmaya çalışıyoruz ki, hayatın değerli bir parçası olduğunu varsayalım” dedi. sağlık kurumlarındalar, ölen çocukların kimlikleri tespit edilinceye kadar da ‘en azından can kaybı olmayacak’. Bu anlamda çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. şu an daha kesin değil. Refakatsiz çocuklar bakanlık olarak bizim sorumluluğumuzda. Gerekli müdahale ve güçlendirmeyi yapıyor, sağlık kurumlarında tedavilerini takip ediyoruz. Taburcu olmaları durumunda hızla kurumlarımıza götürüyoruz” dedi.

SÖZLERİ TEPKİ OLUŞTURDU

Bakanın açıklamasındaki “Tahmin ediyoruz” sözü sosyal medyada tepki çekti. Pek çok kullanıcı, bakanlığın varsaymak yerine bilgiye hakim olması gerektiği fikrini öne sürüyor. İşte o yorumlardan bazıları:

CANLI SORULDU

Bakan Yanık, bu gelişmenin ardından HaberTürk’ten canlı açıklama yaptı. Burn, sunum yapan kişi, “Açıklamanızın biraz belirsiz olduğunu varsayarsak, açıklayabilir misiniz?” Bu soruya şu cevabı verdi:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu