Haber

Antalya’da 23 Nisan Kutlamaları Aşk Korteji ile Başladı

antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sevgi kortejiyle başladı. Farklı ülkelerden antalya‘ya gelen dünya çocukları, aşk kortejinden tüm dünyaya barış, dostluk, kardeşlik ve sevgi mesajı verdi.

antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Antalya Çocuk Şenliği kapsamında 8 farklı ülkeden Antalya’ya gelen 300 çocuk, Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğindeki sevgi kortejine katıldı. 24. Antalya Uluslararası Çocuk Şenliği için Kırgızistan, Litvanya, Estonya, Ukrayna, Azerbaycan, Rusya ve Kazakistan’dan dünya çocukları hem Ramazan Bayramı’nı hem de 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı kutladılar.

Türk öğrencilerin de yer aldığı kortej, Atatürk Parkı Barbaros Çay Bahçesi önünden başlayarak Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam etti. Kırgızistan, Litvanya, Estonya, Ukrayna, Azerbaycan, Rusya ve Kazakistan’dan gelen çocuklar, Cumhuriyet Meydanı’nda kortejin sona ermesinin ardından meydana kurulan sahnede ülkelerine özgü danslarını Antalyalıların beğenisine sundu.

Ramazan Bayramı’nın üçüncü gününe denk gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı kutlamaları bu yıl 22 ve 23 Nisan tarihlerinde Cam Piramit Kral Yolu üzerinde farklı etkinliklerle kutlanacak. Satranç turnuvası, uçurtma şenliği, dev maskotlar, şişme oyun parkları, panayır oyunları, sergi ve fotoğraf çekim alanları gibi birçok etkinlik 10:00-19:00 saatleri arasında Cam Piramit alanında çocuklarla buluşacak. 23 Nisan’da Cam Piramit Amfi Tiyatro Bölümü’nde program saat 10:30’da başlayacak. Animasyonlar, öğrenci gösterileri, halk oyunları ve konuk öğrenci gösterileri ile gün boyu devam edecek.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu