Dünya

Aliağa’dan Robotik Kodlamada Dünya 1.’liği ve 3.’lüğü

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, ‘Uluslararası STEM Olimpiyatları’nda kodlama kategorisinde 3. sınıf düzeyinde dünya birincisi olan Aslan Ateş Sarıbaş ile 2. sınıf düzeyinde dünya üçüncüsü olan Fevzi Başar Celepoğlu’nu ağırladı. , onun ofisinde.

Almanya merkezli Main Tean Organizasyonu tarafından düzenlenen, soruları STEM (Bilim-Teknoloji-Mühendislik-Matematik) temelli olan ve dünyanın dört bir yanından öğrencilerin katıldığı ‘Uluslararası STEM Olimpiyatları’nda Aliağalı öğrenciler büyük başarı gösterdi.

Bu yıl 114’ten fazla ülke, 1.200’den fazla okul ve kurs, 11 bini aşkın katılımıyla online olarak düzenlenen ‘Uluslararası STEM Olimpiyatları’na katılan Aliağa Robotik Kodlama Kişisel Gelişim Kursu öğrencilerinden Aslan Ateş Sarıbaş öğrencileri, kodlama kategorisinde 3. sınıf düzeyinde dünya lideridir. Fevzi Başar Celepoğlu ise 2. sınıf düzeyinde dünya üçüncüsü olarak Aliağa’yı gururlandırdı.

Aliağa’yı uluslararası platformda başarıyla temsil eden öğrencileri ağırlayan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve Aliağa Robotik Kodlama Kişisel Gelişim Kursu Müdürü Eren Çelikkıran, öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu