Haber

PTT’de personel krizi: ‘Yöneticiler kargo dağıtıyor’

KESK’e bağlı Haber-Sen Genel Sekreteri İbrahim Damatoğlu, PTT’nin içinden çıkılmaz bir duruma gelmeye başladığına dikkat çekerek, bunun temel sebebinin işçi eksikliği olduğunu belirtti.

Birgün gazetesinden Dilan Esen’in haberine göre; İşçilere ‘zulmedildiğini’ vurgulayan Damatoğlu, dağıtım sorununun çözülemediğini söyledi. “Personel yetersizliğinden 4 kişinin yaptığı işi bir kişi yapıyor” diyen Damatoğlu, PTT’nin uzun süredir alım yapılmadığı için taşeron firmalara bırakıldığını söyledi.

Damatoğlu şunları söyledi:

“Tebligat Kanunu’na aykırı olarak taşeronlara tebligat dağıttırıyorlar. Onları çok uyardık ama dinlemiyorlar. Edirne’deki davayı kazandık. Ancak boşluk var. 2 asırlık kurum hukuk ve meclis dışında liyakatsiz ve beceriksizce işlemeye devam ediyor. Bunun nedeni PTT çalışanları değil; Bu hale gelmiştir çünkü eşi, dostu, akrabası merdivenleri ışık hızıyla çıkarak yönetici konumundadır. Çalışanlarına sahip çıkması gereken kurum, kendi çalışanlarını rencide ederek yetkin kişileri uzaklaştırdı. Yöneticiler kargo dağıtır hale geldi. Bu utanç verici.”

PTT yönetimine seslenen Damatoğlu, “Bu kısır döngüden çıkmanın tek yolu bir an önce PTT’ye personel alımı yapmaktır. Ülkenin nüfusu artıyor ama postacı sayısı artmıyor” dedi.

mazidagihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu