Haber

Önder’in Tanal’a güldüren cevabı: Davacının aptalı…

Meclis Genel Kurulu’nda CHP Urfa Milletvekili Mahmut Tanal ile HEDEP Başkanvekili Sırrı Süreyya Başkanı arasında geçen diyalog gündeme geldi.

Tanal, “Şanlıurfalılar bana özellikle şunu soruyor: Meclis Başkanı’na şu soruları sorabilir misiniz?” Konuşmasına şöyle başladı:

“Şimdi ben de onlar adına size bu soruları soruyorum. Şanlıurfa’nın sorunları: İşsizlik sorunu var, istihdam sorunu var, adam kayırma sorunu var, mevsimlik tarım işçileri sorunu var, elektrik sorunu var, var. Sağlık sorunu var, ulaşım sorunu var, eğitim sorunu var, temizlik sorunu var, “İçme suyu sorunu var, Suriye sorunu var, turizmin tanıtım sorunu var, çevre sorunu var” Altyapı, çöp, toplama ve kanalizasyon sorunu var, tarımsal sulama sorunu var, ilaç sorunu var, afetlere hazırlık sorunu var, beceriksiz yönetici sorunu var.”

Tanal, konuşmasının sonunda, “Meclis Başkan Vekili olarak Şanlıurfa halkına bir açıklama yapar mısınız, bu sorunlar nasıl çözülecek?” söz konusu.

Bunun üzerine Sırrı Süreyya Önder şu sözlerle cevap verdi: “Vereyim Tanal Bey. Bunu size ve tüm Urfalı hemşehrilerime özellikle söylüyorum. Davacının soytarı, derdini icra memuruna anlatırdı. ” Önder’in bu sözleri Genel Kurul’daki milletvekillerini güldürdü. (HABER MERKEZİ)

pursaklarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu