Haber

‘KHK’lı olduğu için yurda götürülmedi’ haberi yalanlandı!

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından acı haberler gelmeye devam ediyor. Bir haber daha Cumhurbaşkanlığı İrtibat Bürosu tarafından yalanlandı.

Gazete Duvarında, “Deprem mağduru GBT: KHK üyesi olduğu için yurda götürülmedi” Başlıklı haberin asılsız olduğu Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nin verdiği bilgilerle öğrenildi. Haberde, Kanun Hükmünde Kararname üyesi olduğu için Niğde’deki Sultan İkinci Kılıçarslan KYK yurduna götürülmediği belirtilen şahsın, Ertuğrul Gazi KYK yurduna yönlendirildiği ve gün- Bugünkü kayıtlar yapıldı.

“GBT’DE GÖRÜNEN DEPREMDE AİLE KİRALANMADI” TEZİ GERÇEK DEĞİL

Cumhurbaşkanlığı Dezenformasyonla Mücadele İrtibat Merkezi tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

“Yazıda adı geçen M.Ç. isimli şahıs, barınma/barınma başvurularının alındığı Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sultan I Kılıçarslan Yurt’ta 24 Şubat 2023 tarihinde KYK yetkililerine başvurdu. , ailesiyle birlikte diğer tüm depremzedelerimiz için.

Başvurunun ardından diğer depremzedelerimizin de konakladığı Ertuğrul Gazi KYK yurduna yönlendirilerek aynı gün kayıtları yapılmıştır. Ancak MC isimli şahsın söz konusu yurda kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir sebep göstermeden yurttan ayrıldığı belirlendi.

Ayrıca haberde yer alan Sultan 2.Kılıçarslan KYK Öğrenci Yurdu bekçi yurdu olup sadece uygulama öğrencilerine hizmet vermektedir.

 

haberkumru.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu