Haber

Hatay’ın altyapısının değerlendirildiği toplantıya KOSKİ Genel Müdürü Demir katıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Demir, İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu başkanlığında Hatay’da düzenlenen istişare toplantısına katıldı. 6 Şubat ve sonrasında meydana gelen yıkıcı depremler sonrası içme suyu ve atıksu altyapı çalışmalarının ele alındığı toplantıda, barınma ile ilgili çalışmalar başta olmak üzere bölgede yapılan tesviye çalışmaları değerlendirildi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu’nun başkanlığında Hatay’ın altyapısının görüşüldüğü toplantıya Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Demir katıldı.

6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından içme suyu ve atıksu altyapı çalışmalarının masaya yatırıldığı toplantı Hatay Afet Uyum Merkezi’nde gerçekleştirildi. Hatay Valisi Mustafa Masatlı, bölge milletvekilleri, AFAD Lideri Yunus Sezer ve ilgili kurum yöneticilerinin katıldığı toplantıda, deprem felaketinin ardından arama kurtarma, seyyar mutfak, ekmek fırını, taşınabilir haberleşme, temiz su temini, elektrik ihtiyacı için Hatay’a gitti. , yardımların uyumu. gibi hizmetleri yürüten Konya Büyükşehir Belediyesi’nin görev yaptığı hatırlatıldı.

Hasarsız bina ve yeni yapılan alanlara içme ve kullanma suyu hizmetinin verilebilmesi için neler yapılabileceğinin konuşulduğu toplantıda, başta konaklama ile ilgili faaliyetler olmak üzere bölgede yapılan tesviye çalışmaları değerlendirildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberbaklan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu