Haber

Fuat Oktay’dan Hatay depremlerinin ardından ilk açıklamalar… 28 ihbar alındı, soruşturma sürüyor

ANKARA (İGFA) –Hatay’da meydana gelen depremlerle ilgili incelemelerin sürdüğünü açıklayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki iki depremde 8 yaralının hastanelere sevk edildiğini duyurdu.

AFAD Koordinasyon Merkezi’ne 28 ihbar geldiğini kaydeden Fuat Oktay, bölgedeki vatandaşlarımızdan hasarlı binalardan uzak durmalarını ve grupların uyarılarına hassasiyetle uymalarını istedi.

Oktay, binalara hiçbir nedenle girilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Raporları değerlendirdikten sonra kamuoyuna bilgi vereceklerini belirten Oktay, “Karaçay Barajı ile ilgili bir söylenti yayıldı. Henüz teyit edilmiş bir risk olmadığını gördük. Vatandaşlarımızdan ricamız hasarlı binalara bir daha girmemeleri. Özellikle hasarlı binalara ne mal almak için ne de kontrol etmek için girmeyin. Sağlığınızı sevenleri düşünün, milletimizi düşünün” dedi.

Öte yandan Bağlantı Başkanlığından yapılan açıklamada, depremin yol açtığı hasarla ilgili çalışmaların büyük bir titizlikle yürütüldüğüne dikkat çekilerek, “Vatandaşlarımızdan manipülatif içeriklere karşı duyarlı olmalarını ve takip etmelerini rica ediyoruz. sadece resmi kaynaklar.”

haber-golyaka.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu