Haber

DEPREMDE HASAR GÖRDÜ, GIDA YERİNE ARKADAŞLARINI ALDI

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerde İskenderun’daki evleri ağır hasar gören Seda Avcı (29) ve annesi, köpeği Kuki ve 7 yavrusu yanlarına birkaç eşya alarak geldikleri Antalya’ya yerleştiler.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde Seda Avcı ve annesi Leyla Avcı’nın yaşadığı İskenderun’daki 5 katlı bina ağır hasar gördü. Avcı ve annesinin birinci kattaki konutu depremin ardından oturulamaz hale geldi. Avcı ve annesi, altın köpekleri Kuki ve 7 yavrusunu yanlarına alarak Antalya’ya geldi.

Burada bir apartmanın giriş katında ev kiraladıklarını söyleyen Seda Avcı, “Deprem olduğu zaman annemle köpeğim Kuki’yi alıp dışarı çıktık. 7 yavrumuz evde kaldı. Dışarıdaki yavrulara bakmak benim için çok zor olurdu. O hasarlı eve girdikten sonra bebeklerimizi besleyip sularını içtikten sonra dışarı çıkıyordum. Bunu yaklaşık 5 gün boyunca yaptım. Bir karar vermemiz gerekiyordu. Son konuta girdik ve birkaç modül kıyafet aldık. Daha sonra yavrularımızı alıp Antalya’ya geldik” dedi.

‘ONLAR BENİM AİLEM’

Kuki ve yavrularının hayatta olmasına çok sevindiğini söyleyen Avcı, “Mama alacak paramız yok ama olsun. Onlar benim can dostum. Üstelik orada hayat çok zor. İzin veremezdim. gidin canım arkadaşlarımdan başka bir şey görmedim mobilyamız yok durumumuz kötü ama burada yeni bir hayat kurmaya çalışıyoruz Kuki ile 8 köpeğimiz var bizim için çok zor ama elimizden bir şey gelmiyor, “İsteyen olursa sahiplendirmeyi düşünüyoruz” dedi.

haberfindikli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu