Haber

Cumhurbaşkanı adayını açıklayacak olan HDP, Şubat ayının ilk haftasına damgasını vurdu! Kuliste Gültan Kışanak’ın adı konuşuluyor.

14 Mayıs’ta yapılması planlanan seçimlere üç ay kala partiler ve ittifaklar tarafından cumhurbaşkanlığına aday gösterme süreci de hız kazandı. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da partisinin adaylık sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

ADAYLAR ŞUBAT AYININ İLK HAFTASINDA AÇIKLANABİLİR

BBC Türkçe’ye konuşan Buldan, adaylarını “Şubat ayının ilk haftası” açıklayabileceklerini söyledi. Millet İttifakı’nın adaylarını açıklamak için 13 Şubat’taki toplantısını beklemek istemediklerini belirten Buldan, oluşturdukları isim havuzundan bir aday belirleneceğini bildirdi.

KADIN ADAYLAR ÖNE ÇIKIYOR

Buldan, “Aday kadın olabilir mi?” “Henüz belli değil” yanıtını verdi. Kuliste ise HDP’nin kadın aday gösterme potansiyeli ve Gültan Kışanak’ın ismi öne çıkıyor.

KIŞANAK’IN ADAYLIĞINDA ŞART YOK

Cezaevinde bulunan Kışanak hakkında kesin bir karar olmadığı için adaylığına herhangi bir itiraz bulunmuyor. Kışanak ise geçtiğimiz günlerde adı sorulduğunda “Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili süreç partimiz HDP tarafından yürütülüyor” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu