Haber

Bakan Varank ile Togg’a binen gençler heyecanlı anlar yaşadı

Bakan Varank ile Togg’a binen gençler heyecanlı anlar yaşadı

BURSA – Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varak, Togg ile gençlere heyecanlı dakikalar yaşattı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa’da katıldığı TEKNOFEST etkinliğinde Zafer İHA Personeli eşliğinde yerli otomobil Togg ile heyecanlı bir sürüş testi yaptı. Türkiye’nin yerli ve milli akıllı cihazını Bakan Varank ile test eden gençler yaşadıklarına inanamadı. Bakan Varank, Togg’a binen gençlere, “Uçaklarınız kaç kilometre kalkıyor. İvme durumu nasıl?” diye sordu. Gençlerin tepki vermesine izin vermeden gaza basan Bakan Varank, büyük heyecan yarattı.

Bakan Varank, kendisiyle şakalaştığını söyleyen gençlere akıllı cihazın bilinmeyen bir özelliğini daha gösterdi. Elektrikli araç olduğu için akslar arasındaki tekerlekleri düzgün hazırladığını belirten Bakan Varank, tekerlekleri oldukları yere kaydırmadan uzun bir dönüş yaptı.

Başı dönen gençlere araçla ilgili niyetlerini soran Bakan Varank, “Bu aracı kim alacak diyorlardı. Kim beğendi. Yurt dışında üretildiğini söylediler. Biz bu aracı yapmak için ne yaptık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. vasiyetini ortaya koydu.”Türkiye’nin kendi otomobili olmalı. Ortaya çıkan araç bu dedi.

Araçtaki gençler, “Harikaydı. Hayatımda ilk defa bu kadar hızlı bir kalkış gördüm. Bambaşka bir duygu, denenmesi gereken bir deneyim.”

haber-sisli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu