Teknoloji

Apple’ın beklenen cihazı için hayaller başka bir bahara mı kaldı?

Bu haftanın başlarında, Apple yıllık WWDC 2023 geliştiriciler konferansını düzenledi. 5-9 Haziran tarihlerinde düzenleneceğini duyurdu. . Bölümdeki birçok kişi Bu etkinliğin, Apple’ın uzun süredir geliştirilmekte olan karma gerçeklik kulaklığını nihayet resmen açıklayacağı yer olacağını tahmin ediyor. . Ancak ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından yapılan yeni bir açıklama, bu konuda henüz kesin bir sonuca varmamızın gerekmediğini söylüyor.

Bir Twitter gönderisinde Kuo, “ Apple’ın çarpıcı ‘iPhone anını’ yeniden yaratacak bir AR/MR kulaklık duyurusu konusunda pek iyimser değil ” tartışıyor. Bunun arkasındaki bazı sebeplerin ortasında, ” bazı donanım özelliklerinden ödün verme ” yanı sıra yavaşlayan küresel ekonomik durum. Başlık için sağlam bir uygulama ekosistemi oluşturma ihtiyacı ve Kuo’nun 4.000 doların üzerine çıkabileceğini söylediği yüksek fiyatı arasındaki diğer sorunlar. Ayrıca şirket içindeki unvan hakkında Bazı huzursuzlukların olduğu biliniyor.

Kuo ayrıca, oyunun seri üretiminin bir veya iki ay daha ertelenebileceğini ve 2023’ün üçüncü çeyreğinin ortasına veya sonuna kadar gerçekleşmeyebileceğini söylüyor. Analist, sonuna kadar yalnızca 200.000 ila 300.000 orta kafa üretileceğini iddia ediyor önceki 500.000 adetlik taleplerin oldukça altında.

Bunların genel olarak pek iyi görünmediğini varsayarsak, Apple’ın kulaklığın lansmanını şirketin iPhone 15 modellerini de piyasaya sürmesi beklenen bu sonbaharın sonlarına kadar ertelemesi olası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu