Haber

Adanalı dayanışması

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, aslen Adanalı olan Hollandalı Rijswijk Belediye Başkanı Huri Şahin ile internet üzerinden bir araya gelerek görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede iki belediye arasındaki işbirliği imkanları ve ortak proje çalışmaları masaya yatırıldı. Önder Soner Çetin, Huri Şahin’i Adana’ya davet etti.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Hollanda’nın Rijswijk Belediye Başkanı Huri Şahin ile görüşerek iki belediye arasındaki bağları geliştirmek istediklerini söyledi.

Microsoft ekipleri uygulaması aracılığıyla aslen Adanalı Huri Şahin ile tanışan Hollanda’nın Türk asıllı ilk kadın belediye başkanı Lider Soner Çetin, “Sizinle tanıştığıma çok memnun oldum. Bir Türk’ün, özellikle Adana’lı bir adamın Hollanda’nın belediye başkanı olması hepinizi gururlandırdı. İki belediye arasındaki ilişkileri geliştirmek istiyoruz. Ortak projeler de geliştirebiliriz” dedi.

Rijswijk Belediye Başkanı Huri Şahin, ailesinin yıllar önce Hollanda’ya göç ettiğini ancak Adana ile bağlarını koparmadığını belirterek, Adana’yı çok sevdiğini sözlerine ekledi. Geçen yıl Adana’ya geldiğini ve fırsat buldukça gelmek istediğini söyleyen Huri Şahin, Çukurova Belediyesi ile iş birliğini geliştirmekten memnuniyet duyacaklarını vurguladı.

İki lider görüşmede sık sık görüşerek fikir alışverişinde bulunma konusunda da mutabık kaldı.

Hollanda’nın Türk asıllı ilk kadın belediye başkanı Huri Şahin, Rijswijk Belediyesi’nde düzenlenen törenle yemin ederek resmen göreve başladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-ipsala.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu